Poliüretan kauçuklar çoğunlukla endüstriyel parçalar ve aletler için tercih edilen malzemedir; bununla birlikte, parça, mükemmel ayrılma özelliklerinden ötürü, tıpaların ve damgaların imal edilmesi için silikonlar tercih edilmektedir.

HCS kimya tek ve çift komponentli endüstriyel alanlarda kullanılması için değişik özelliklerde yapıştırıcıların üretimini yapar. Purtan Bond yapıştırıcılar mobilya , epdm bağlayıcı, frigolu araçların üretiminde mermer yüzey hazırlama ekipmanlarının üretilmesinde vb birçok alanda kullanılan çift ve tek bileşenli yapıştırıcılardır. HCS kimya değişik projelerinizde sizlere Hızlı Çözümler Sunmaktan mutluluk duyar.

İki Bileşenli Kauçuklar
Ürün hattı Açıklama
Platin  Silikon Kauçuklar  Platin kürlü silikonlardır. Çok çeşitli Shore (sertlik) seçenekleri mevcuttur.
 Silikon Kauçuklar Kondenzasyon Bazlı Katalizörler ile Kürleşen silikonlardır.Çok çeşitli Shore (sertlik) seçenekleri mevcuttur.

Poliüretan kauçuklar çoğunlukla endüstriyel parçalar ve aletler için tercih edilen malzemedir; bununla birlikte, parça, mükemmel salınma özelliklerinden ötürü, cam elyafı, epoksiler ve stiren gibi malzemelere bastırıldığında, tıpaların ve damgaların imal edilmesi için silikonlar tercih edilmektedir.

Poliüretan Döküm Plastikleri
Ürün Açıklama
 Sıvı Plastikler Basit 1A: 1B karışım oranlarına sahip hızlı sertleşen, süper düşük viskoziteli plastikler.
 Üretan Reçineleri Purtan Serisi ürünler, yüksek nem direnci, geliştirilmiş dolgu süspansiyonu, bileşenlerin daha kolay karıştırılması ve minimum büzülme sağlamak için geliştirilmiş yüksek performanslı, hızlı döküm poliüretan reçineleridir.
Rotasyon Döküm Köpük Döküm köpükler, hafif parçalar üretmek veya içi boş dökümleri doldurmak için kullanılabilir.
Purtan Flex Döküm Reçine İki bileşenli sert ama esnek darbeye ve aşınmaya dayanıklı oda sıcaklığında reaksiyona giren flex plastik
Purtan Döküm Reçine Kolayca oyulabilen, kesilen, zımparalanabilen ve delinebilen düşük yoğunluklu,  sert ahşap benzeri bir döküm.
Flex Döküm Reçine Darbe direnci gerektiren parçalar yapmak için kullanılan düşük yoğunluklu, hafif esnek bir plastik.
Döküm Köpükler

Döküm köpükler, hafif parçalar üretmek veya içi boş dökümleri doldurmak için kullanılabilir.

Ürün Karışım Oranı Yoğunluğu Kalıp Yoğunluğu
Poli 73 1:A 1:B
Poliüretan  Yapıştırıcılar
Ürün Açıklama
Purbond TB  Ahşap gibi gözenekli ve yüksek nem içeriğine sahip malzemelerin birleştirilmesinde kullanılmaktadır. Buna ek olarak, plastik, sert poliüretan, metal ve sandviç panelleri yapıştırmak için tek komponentli yapıştırıcıdır.
    Purbond CP                                   Lateks, Poliüretan ve kauçuk tabanlı halıların yapıştırılmasında, iç ve dış mekanlarda kauçuk yer kaplamalarının beton, metal ve asfalta yapıştırılmasında, poliüretan, ahşap, mantar ve metalik folyolar kullanılarak yapılan prefabrik hafif duvarların yapıştırılmasında, demir ve demir dışı metallerden yapılan sandviç panellerin ahşaba yapıştırılmasında, binalarda banyo, mutfak gibi ıslak zeminlerde fayans ve ses izolasyonu sağlayan mantardan veya SBR’den yapılmış panellerin yapıştırılmasında kullanılır
Poliüretan Kauçuk Bağlayıcılar
Ürün Açıklama
Purbond 511 Soğuk döküm poliüretan tabanlı bir bağlayıcı madde olup, özellikle EPDM gibi küçük granüllerin birleştirilmesinde kullanılmaktadır. Bu tip bileşiklerin temel uygulama alanları, çocuk parkları, spor tesisi zeminleri ve benzer yerlerdir.
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@hcskimya.com mail adresimizden yada (0532) 431 38 73 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın
(0532) 431 38 73 Whatsapp Destek