Platin silikon kalıp kauçukları, model yapımı için poliüretan plastiklerin dökümünde tercih edilen kalıp malzemesidir. Bu silikon kalıplara poliüretan plastikler dökülürken ayırıcı madde gerekmez, bu da bitmiş parçaların boyanmasını çok daha kolay hale getirir. Silikon kalıplar, plastik dökülmeden önce astar boya ile de püskürtülebilir, bu da boyayı kolayca kabul eden önceden hazırlanmış bir parça ile sonuçlanır.

Aşağıda listelenen silikon kalıp kauçukları dökülebilir, ancak istendiğinde fırçalı uygulama için kolayca kalınlaştırılabilir. Purtan silikonları fırçayla uygulama için Purtan Thix Sıvı Kıvamlaştırıcı ile kalınlaştırılabilir.

Ürün Açıklama
Purtan PD Serisi Değişik  sertliklerde bulunan (5 ile 30 shore) arasında olan poliüretan dayanımı olan Rtv 2 Silikon kauçuklardır
Purtan K Serisi Değişik  sertliklerde bulunan (5 ile 30 shore) arasında olan kalıp yapımında kullanılan Rtv 2 Silikon kauçuklardır
Purtan S Serisi Değişik  sertliklerde bulunan (5 ile 30 shore)  arasında olan kalıp yapımında kullanılan  Şeffaf Rtv 2 Silikon kauçuklardır.
Purtan G Serisi Purtan G Serisi Rtv silikonlar 1A: 1:B basit karışım oranı ile Çikolata kalıp yapımı ürünleri için mükemmeldir.  F.D.A sertifikasına sahiptir. Ayrıca buz kalıbı, pişirme kalıbı,şeker kalıbı ve tereyağı dökümü ve gıdaya uygun diğer bir çok ürünün kalıbını yapmak için uygundur.
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@hcskimya.com mail adresimizden yada (0532) 431 38 73 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın
(0532) 431 38 73 Whatsapp Destek